Ubytování Třeboň - Wellness Hotel Bílý jednorožec

Relaxujte, odpočívejte, čerpejte energii...vyberte si uvolňující wellness masáž či koupel

Procedury, koupele, sauna a masáže v Třeboni

Provozní doba lazebny: 9 – 19 h


Masáže
Koupele
Sauna
Magic Floating

 

Obecná indikace a popis masáží

Masáže obecně zlepšují krevní oběh a látkovou výměnu, dopřávají psychický odpočinek a rychle odstraňují únavu. Pomáhají udržovat tělo ve fyzické i duševní pohodě, odstraňují nespavost. Další účinky jsou popsány u jednotlivých typů masáží. Pro trvalý účinek a dlouhodobý dobrý pocit je (kromě cvičení) vhodné navštěvovat masáže pravidelně. Naše masáže probíhají v příjemném, čistém a relaxačním prostředí, jednotlivé místnosti jsou vybaveny prvky zvyšujícími jejich pozitivní energii. Maséři na Vás mají vždy dostatek času, doba potřebná k převlečení se nezapočítává do času masáže. Masírujeme výhradně přírodními rostlinnými oleji v bio kvalitě. Prosíme klienty, aby se na masáže dostavovali s ohledem na maséry čistí a umytí. Po masáži i koupeli je vhodné zvýšit příjem tekutin, nejlépe vody, aby se škodliviny vyplavené do krevního a mízního řečiště mohly dostat ven z těla a neusadily se zpátky. Též je vhodné zůstat v teple a vyhnout se bezprostřední fyzické zátěži.

Obecné kontraindikace masáží

Masáž je všeobecně nevhodná při horečnatých a infekčních onemocněních, těhotenství do 3. měsíce a dále při výskytu nádorového onemocnění. Dále není vhodné na masáže chodit bezprostředně po nadměrné fyzické námaze (lépe počkat do druhého dne) a ihned po vydatném jídle (lépe počkat 1 – 2 hodiny). Masáž též nelze provést jste-li pod vlivem alkoholu nebo drog. Další kontraindikace, vztahující se k jednotlivým typům masáží, jsou vždy uvedeny u konkrétní masáže či koupele. Těhotenství od 4. měsíce dle vlastního uvážení nebo doporučení lékaře.

 


Masáže

 

Masáž obličeje

Délka: 20 minut
Cena: 390,- Kč
Indikace:
Masáž obličeje podporuje regeneraci pokožky a tím potlačuje proces stárnutí. Prokrvením tkáně se zlepší odplavování toxických látek z pokožky, tonizují se obličejové svaly, uvolňuje stres a napětí, ale především je tato masáž velice příjemnou a relaxační záležitostí. Navozuje klid a duševní pohodu. Masáž provádíme přírodním obličejovým olejem v bio kvalitě.
Kontraindikace: Těžší forma akné. Před masáží je pleť potřeba dokonale odlíčit.


Masáž šíje a zad / Masáž šíje a zad rozšířená

Délka: 30 minut / 45 minut
Cena: 550,- Kč / 750,- Kč
Indikace:
Tato masáž uvolňuje spasmy (svalové křeče) a blokády v oblasti šíje a zad. Výrazně zmírňuje či zcela odbourává bolesti zad vzniklé nevhodným držením těla nebo nevhodnými, stále se opakujícími pohyby. Napomáhá při odstraňování migrén vzniklých blokací krční páteře. Při 45 minutové masáži za pomoci lávových kamenů jsou nahřáté kameny použity převážně k rychlejšímu a účinnějšímu prohřátí tkáně a tím rychlejšímu a šetrnějšímu odstranění blokád. Částečnou masáž lze absolvovat denně.
Kontraindikace: Kromě obecných kontraindikací uvedených výše nelze masírovat místa postižená kožními problémy a poraněními, čerstvými rankami, odřeninami a čerstvými pooperačními jizvami. Dále v případě spálení zad sluncem a následné silně se loupající kůži.


Masáž chodidel s perličkou

Délka: 40 minut
Cena: 590,- Kč
Indikace:
Po této masáži si budete připadat, že můžete létat! Perličková koupel nejprve uvolní a prokrví Vaše chodidla. Budete odcházet krásně uvolnění, protože na plosce nohy je energetický odraz celého našeho těla a jejím promasírováním také celému tělu ulevíte. Nejedná se však o reflexní masáž chodidel, ta je nabízena zvlášť, jde o relaxační masáž zaměřující se na kotník, nárt, plosku a prsty nohou. Kontraindikace: Plísňová či jiná onemocnění kůže či nehtů, otevřené rány na chodidlech.


Indická masáž hlavy

Délka: 45 minut
Cena: 690,- Kč
Indikace:
Jedná se o nesmírně příjemné ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží s lehkou masáží obličeje. Tato masáž je více než tisíc let používána v Indii prakticky denně k odstranění napětí, které se usazuje nejvíce právě v těchto vrchních oblastech těla. Masáž je prováděna převážně v sedě. Kdo ji jednou vyzkoušel, ví, že není úlevnější masáže. Pokud někomu připadají některé hmaty bolestivé, není nic jednoduššího než to masérovi říci a on se přizpůsobí. Masáž kromě účinného odstraňování bolesti hlavy, depresí, vyčerpání a podrážděnosti zlepšuje i růst a kvalitu vlasů. Díky lepšímu prokrvení hlavy zvyšuje soustředěnost a rozjasňuje úsudek. Snižuje oční tlak a tím vylepšuje rozmazané vidění.
Kontraindikace: Stavy těsně po operaci, nehodě či úrazu, epilepsie, lupénka, nádorová onemocnění. U šedého a zeleného očního zákalu doporučujeme poradit se s lékařem.


Masáž nohou s perličkovou koupelí

Délka: 60 minut
Cena: 890,- Kč
Indikace:
Perličková koupel nejprve uleví od bolesti Vašim chodidlům a prokrví je v teplé lázni s osvěžujícím přírodním tea-tree olejem. Následná masáž nohou odvádí z dolní poloviny těla napětí, což ve svém důsledku prospěje nejen nohám, ale často přinese úlevu i staženým bolavým zádům. Při masáži se protáhnou svaly nohou, povzbudí cirkulace krve (lokálně se zvýší až 50x!) a díky urychlenému metabolismu dochází při masáži i k rychlejšímu odbourávání tuků. Také výrazně pomáhá při otocích na nohou, pokud nejsou způsobeny zdravotním problémem (např. nemocnými ledvinami). Masáž je vhodná např. při sedavém zaměstnání, při zaměstnání náročném na celodenní stání nebo jako úleva po sportování.
Kontraindikace: Plísňová onemocnění, varixy (křečové žíly), akutní záněty kloubů, vředy, otevřené rány a jiná poškození kůže.


Termoobklad s masáží

Délka: 60 minut
Cena: 890,- Kč
Indikace:
Horký rašelinový obklad se výborně hodí při bolestech zad a páteře, zvyšuje lokální prokrvení, uvolňuje svalové kontrakce, mírní kožní záněty (akné), lze ho použít jako doplňkovou pooperační léčbu kloubů nebo při svalovém přetížení (např. sportem). Používá se též při revmatických chorobách, problémech s vazivem a řídnutím kostí. Po 20 minutách odpočinku v teplém zábalu, kdy se tělo příjemně uvolní a prohřeje, následuje klasická masáž šíje a zad (viz výše), která je po aplikaci rašelinového termoobkladu ještě účinnější a intenzivnější.
Kontraindikace: Akutní zánět močových cest, těhotenství, dekompenzovaná kardiologická onemocnění a těžké oběhové poruchy, horečnaté stavy, přecitlivělost na teplo, otoky, otevřená poranění kůže, těžší zánětlivá a akutní onemocnění kůže.


Lymfatická masáž dolní nebo horní poloviny těla

Délka: 75 minut
Cena: 1.100,- Kč
Indikace:
Jedná se o masážní techniku jemnými, pomalými, krouživými doteky s lehkým tlakem po celém těle. Samotné lymfodrenáži předchází bazální ošetření krku a vyprázdnění uzlin. Cílem manuální lymfodrenáže je zlepšení lymfatického oběhu a zbavení se toxických a odpadních látek z těla. Lymfodrenáž posiluje imunitní systém a je prevencí celulitidy. Používá se též po delší léčbě antibiotiky, po dlouhodobém užívání hormonálních léků nebo jako prevence otoků, např. v těhotenství (od 4. měsíce). Je vhodné ji absolvovat pravidelně alespoň 1x měsíčně, nejvyššího efektu lze však dosáhnout aplikací kúry s 8 – 10 opakováními (možnost zakoupení zvýhodněné permanentky). Po lymfodrenáži je potřeba výrazně zvýšit příjem vody.
Kontraindikace: Nádorové onemocnění, které není v remisi, akutní bakteriální, virové nebo žilní onemocnění, nejasné břišní potíže, cirhóza jater, astma, hyperfunkce štítné žlázy, onemocnění ledvin, těhotenství do 3 měsíce, vysoký krevní tlak.


Reflexní masáž chodidel s perličkou

Délka: 60 minut
Cena: 950,- Kč
Indikace:
Podstata reflexní masáže spočívá v tom, že na koncových bodech lidského těla jsou nervová zakončení, neboli reflexní plošky, všech orgánů a částí těla. Těmito koncovými body jsou mj. uši, jazyk, dlaně a chodidla. K reflexní terapii se nejčastěji používají právě plosky a nárty nohou, neboť je tato plocha prostorná a dá se na ní pracovat velice přesně a účinně. Ploska nohy nám prozradí nejen v jakém stavu se naše tělo, páteř a orgány nacházejí, ale můžeme zde také oslabené části těla stimulovat a podporovat tak jejich uzdravení bez nutnosti užívání chemických medikamentů, které často působí negativně zase na jiné orgány a způsobují nám další obtíže. Bolestivé místo na plosce nohy nám buď signalizuje již aktuální problém daného orgánu nebo nás teprve varuje před jeho oslabením a možností vzniku problému v budoucnu. V obou případech můžeme orgán či kloub pozitivně ovlivnit ošetřením jeho reflexní plošky. Problémy je tímto způsobem možné zmírnit nebo zcela eliminovat. Reflexologii objevili a používali před několika tisíci lety nezávisle na sobě Egypťané, indiáni i asiaté a ve 20. století ji pro sebe “objevila” i naše západní civilizace. Postupně se tato metoda přestává považovat za “alternativní” a začínají s ní zcela regulérně pracovat i lékaři jako s další diagnostickou a léčebnou metodou.
Kontraindikace: Po transplantaci orgánů, kdy by mohla hrozit aktivace obranných mechanismů proti novému orgánu. Otevřené rány na ploskách, plísně, viry, záněty žil.


Vypínací masáž obličeje a dekoltu lávovými kameny

Délka: 60 minut
Cena: 950,- Kč
Indikace:
Slouží k dokonalému celkovému uvolnění těla a mysli, k relaxaci obličeje a regeneraci pleti. Díky teplým kamenům dochází k hlubšímu uvolnění svalů a podkoží než je možné dosáhnout pouhou ruční masáží. Pokožka se vypíná a zvyšuje se její elasticita, čímž účinně mizí vrásky – účinek je patrný již po první návštěvě. Při pravidelném docházení lze dosáhnout trvalejšího efektu.
Kontraindikace: Kromě obecných kontraindikací také přecitlivělost na teplo, kožní choroby, ekzémy a otevřené rány. Zánětlivá onemocnění v oblasti hlavy, popáleniny a spálení od sluníčka.


Očistné kartáčování + celotělový mechanický peeling

Délka: 60 min
Cena: 950,- Kč
Indikace:
Jemné kartáčování pokožky na sucho podporuje prokrvení kůže, aktivuje krevní a lymfatický oběh. Spolu s následným mechanickým peelingem celého těla stimuluje vylučování hlenu a uvolnění toxických látek, které jinak zanášejí mízní soustavu a mízní uzliny. Peeling zbavuje pokožku mrtvých kožních buněk, hromadících se ve svrchní vrstvě pokožky. Nové buňky tak mohou k povrchu a pleť se omladí, osvěží, zjemní a vypne. Procedura se používá také jako účinná prevence celulitidy. Toto celotělové ošetření by si měla dopřát každá žena alespoň 1x za 2 měsíce k oddálení příznaků stárnutí. Pro dokonalý povrch pokožky doporučujeme následnou Kleopatřinu lázeň nebo Pivní koupel. Pokožka je nyní připravena do sebe vstřebat ještě více živin a vitamínů.
Kontraindikace: Otevřené rány a vředy, silné akné a ekzémy.


Masáž dle výběru

Délka: 60 minut 
Cena: 950,- Kč

Cíleně zaměřená masáž na doporučení maséra s využitím různých technik a masážních pomůcek.


Trigger pointy (spoušťové body)

Délka: 50 minut 
Cena: 990,- Kč

Velmi intenzivní a cílené tlakové ošetření, po kterém nastává rychlé uvolnění přetížených svalových partií, ošetření je vysoce účinné, ale bolestivé. Vhodné pro lidi dlouhodobě přetěžující svaly drobnými pohyby (práce na PC).


Masáž celková / Masáž celková rozšířená

Délka: 75 minut / 100 minut
Cena: 1.100,- Kč / 1.500,- Kč
Indikace:
Tato masáž poskytuje úlevu celému organismu a zároveň ho posiluje. Harmonicky uvolní a protáhne celé tělo – ať již jsou nohy zatěžovány dlouhým stáním či sezením nebo naopak “uběhané” a záda přetížena sezením u počítače, nošením kabelky či jednostrannou mechanickou činností. Při rozšířené 100 minutové masáži si přijdou na své i ruce a hlava (velice úlevné!). Pravidelná celková masáž (1x týdně) přírodními oleji posiluje imunitní systém a zvyšuje odolnost vůči infekcím a zánětům, regeneruje pokožku, svaly i klouby a udržuje naše psychické zdraví. Celkovou masáž je vhodné absolvovat max. 2 – 3x za týden.
Kontraindikace: Kromě obecných kontraindikací (viz výše) při extrémně nízkém, vysokém či kolísavém krevním tlaku, cukrovce a epilepsii. Při těchto obtížích je vhodné celkovou masáž rozdělit na 2 částečné a absolvovat masáž horní a dolní polovinu těla zvlášť v různých dnech. Toto doporučení se vztahuje též na děti a osoby v pokročilém věku.


Medová detoxikační masáž

Délka: 70 minut
Cena: 1.100,- Kč
Indikace:
Medová masáž odstraňuje toxiny z těla a aktivuje vnitřní orgány. Je vhodná např. při bolestech hlavy, střevních a žaludečních potížích, revmatickém onemocnění svalů a kloubů, artróze, degenerativních procesech. Je účinným prostředkem k oživení organismu vyčerpaného stresem a nezdravým životním stylem, napomáhá při chronickém únavovém syndromu a poruchách spánku. Vhodná též jako součást očistných kúr. U nás masírujeme voňavým, čistým, přírodním medem od českého včelaře, bez jakýchkoliv aditiv a chemických látek. Při masáži se speciální technikou vytahují za pomoci medu z podkoží nashromážděné toxické látky, které se do našich těl dostanou z léků, potravin a obecně ze znečištěného prostředí, v němž žijeme. Upozornění: tato masáž není relaxační, může být bolestivá! Intenzitu lze v průběhu masáže korigovat podle aktuální situace přímo s masérem. Na závěr je tělo pro osvěžení a zklidnění pokladeno plátky okurek. Velice účinná metoda odstranění toxinů z podkoží!
Kontraindikace: Otevřené rány a odřeniny, ekzémy, tumory, vysoký krevní tlak, vysoký oční tlak, trombóza, alergie na med nebo při krvácení v těle (žaludeční vředy). Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi silnou detoxikaci, nedoporučuje se v těhotenství. Taktéž není vhodná při silném ochlupení zad.


Masáž lávovými kameny celková

Délka: 90 minut
Cena: 1.500,- Kč
Indikace:
Tato masáž je vysoce relaxační, antistresová a harmonická. Pomáhá zmírnit bolest ve svalech, uvolňuje svalové spasmy. Rozšiřuje krevní řečiště ve svalových tkáních, stimuluje krevní oběh a podporuje lymfatický systém. Prohřívá celé tělo, zlepšuje metabolismus, pomáhá detoxikaci organismu a má silný energetický účinek.
Kontraindikace: Masáž není možné aplikovat v případech: otevřených ran a modřin, hypersensitivity na teplo, vysokém krevním tlaku, křečových žilách, nedávno prodělané operaci, infekčním onemocnění, kožní infekci, popálenin, zánětů a v těhotenství. Též není vhodná při diabetu, syndromu chronické únavy a extrémně vysoké obezitě.


Masáž horkými mušlemi

Délka: 75 minut
Cena: 1.500,- Kč

Tlaková masáž. Celotělová masáž horkými mušlemi.


Rituál „TOKORIKI” – masáž horkými mušlemi

Délka: 120 minut
Cena: 2.400,- Kč
Indikace:
Masáž horkými mušlemi není jen exkluzivní masáží, je to hotová slavnost! Začíná kokosovo-cukrovým peelingem celého těla, který odstraní stárnoucí kožní buňky, uvolní zanesené póry, hydratuje a vyhladí pokožku. Zároveň ji vyživí vitamíny A, B, C a E. Peeling je setřen napařenými teplými ručníky a následuje kratší úvodní tlaková masáž. Poté je nanesen opojně vonící luxusní, za studena lisovaný kokosový olej a masáž horkými mušlemi může začít! Masíruje se postupně celé tělo. Čas uteče jako voda a po skončení masáže si budete přát, aby to ještě nebyl konec. Nebude! Následuje totiž ošetření celého těla teplým kokosovým máslem, které s dlouhodobým účinkem hydratuje a vyživí i velmi suchou pokožku. Poslední fází je krátký odpočinek v zábalu, který vám napomůže vrátit se do reality:).
Kontraindikace: Nemoci srdce a vysoký krevní tlak. Onkologická onemocnění, cukrovka, epilepsie a poruchy mízního systému. Virová a infekční onemocnění.


Rituál „Cukrový vánek“

Délka: 70 minut
Cena: 1200,- Kč
Indikace:
Rituál, po kterém budete mít sametově hedvábnou a vyživenou pokožku celého těla. Jedná se o peeling směsí cukrové třtiny a vonného kokosového oleje, který odstraní odumřelé buňky z povrchu těla a pročistí zanesené póry. Dále je pokožka hydratována teplou emulzí z kokosového mléka a stimulováno prokrvení podkoží lehkou relaxační masáží.
Kontraindikace: Poškození pokožky, otevřené rány, ekzémy, vyrážky. Diabetes.


Rituál „Kokosová vlna“

Délka: 90 minut
Cena: 1.750,- Kč
Indikace:
Tento rituál slouží k celkové regeneraci fyzických i psychických sil, uvolňuje svaly i mysl. Jedná se o masáž celého těla, teplými kokosovými měšci, po které následuje zábal v tělové masce ze směsi kokosového másla a kokosové dužiny. Maska je poté stírána třením teplými ručníky.
Kontraindikace: Poškození pokožky, ekzémy, vyrážky, oblasti otevřených ran. Trombóza a vysoký krevní tlak. Těhotenství (při proceduře je nutné ležet i na břiše).


Koupele pro 1 osobu

 

Rašelinová koupel se suchým zábalem

Délka: 45 minut
Cena: 850,- Kč
Indikace:
 Rašelinová koupel se nejčastěji používá při problémech pohybového aparátu – při bolestech kloubů a svalů, revmatismu a artróze. Tento zázračný přírodní lék je však účinný též při mnoha kožních chorobách, jakými jsou např. akné, atopický ekzém nebo lupénka, jejichž projevy zklidňuje. Jemně pokožku očišťuje, odstraňuje z ní škodlivé látky a naopak jí dodává látky stimulující imunitní systém. Zmírňuje stavy napětí, únavy a stresu, zlepšuje prokrvení. Ke koupeli je podáván k doplnění tekutin posilující přírodní trnkový nápoj v bio kvalitě pro svůj příznivý vliv na látkovou výměnu a vysoký obsah vitamínu C. Koupel je zakončena suchým zábalem a 20 minutovým odpočinkem na lehátku, při němž probíhá pocení a dokončování procesu vylučování škodlivin z těla.
Kontraindikace: Těhotenství, akutní zánětlivé stavy, otevřená poranění kůže a krvácení, otoky, těžké oběhové poruchy a kardiologická onemocnění, přecitlivělost na teplo.


Bylinná koupel se solí + chromoterapie + detoxikační zábal

Délka: 45 minut
Cena: 850,- Kč
Indikace: 
Léčivá síla soli je využívána již minimálně 5 tisíc let – o jejích skvělých účincích věděli již staří Egypťané i Řekové. Při koupeli dochází k osmotickému efektu, tzn. že se z těla vylučují škodlivé látky a naopak jsou pokožkou přijímány zpět cenné minerální látky obsažené v soli. Během koupele dochází k psychickému i fyzickému uvolnění, přirozené očistě těla, prokrvení a zvláčnění pokožky. Bylinná koupel působí podpůrně při onemocnění kůže, revmatizmu, bolestech svalů a kloubů, poúrazových a pooperačních stavech, poruchách spánku a mnohém dalším. V závislosti na bylince, kterou obsahuje, jsou její účinky navíc následující: Levandule – nejznámějším účinkem je snižování krevního tlaku, ale má také antiseptické účinky na kůži, čímž pomáhá při kožních problémech, dále pro své uklidňující účinky napomáhá při depresích, stresu, úzkostech a migrénách. Uvolňuje bolesti svalů a zlepšuje krevní oběh. Meduňka – tato bylina je přírodní sedativum, proto uspává, uklidňuje a zmírňuje stres, strach, deprese a úzkost. Používá se proti nespavosti. Má antibakteriální účinky, je vhodná pro mastnou a aknózní pleť, potlačuje pachy. Rozmarýn – je naopak bylinou povzbuzující, která aktivizuje a podporuje koncentraci. Zvyšuje krevní tlak, podporuje srdeční činnost, je zahřívací, prokrvuje a tlumí svalové bolesti. Má výraznou, svěží vůni a používá se při rýmě a nachlazení, dýchacích potížích a fyzické únavě.
Kontraindikace rozmarýnové koupele: vysoký krevní tlak, epilepsie, těhotenství a děti do 6 let. Měsíček s pomerančem – měsíček je jedna z nejvšestrannějších bylinek. Má omlazující účinky, na kůži působí změkčujícím a zvláčňujícím efektem, čistí pokožku, působí protizánětlivě, účinná proti zapařeninám i mykózám. Pomeranč má dále antidepresivní účinky, potlačuje strachy, nervozitu a nespavost, uvolňuje a osvěžuje. Působí na unavenou a povadlou pleť, hojí a zvláčňuje rozpraskanou kůži, podporuje regeneraci kožních buněk. Chromoterapie je léčba barevnou škálou světla, která se postupně mění tak, jak se přirozeně láme světelný paprsek a díky této plné světelné škále dochází k harmonizaci organismu. Barevný proud lze i zastavit na některé barvě, pokud na Vás dobře působí, a až se jí tělo nasytí, pokračovat v dalším světelném proudu barev. Po koupeli následuje suchý zábal a odpočinek na lůžku. Koupel je doplněna nápojem z přírodního březového sirupu v bio kvalitě, protože březová šťáva užívaná vnitřně má jedny z nejvyšších detoxikačních účinků ze všech bylin. Zároveň působí díky množství vitamínů, minerálních látek, flavonidů a aminokyselin jako “elixír mládí”.
Kontraindikace: Akutní onemocnění a u rozmarýnové koupele viz výše.


Bylinná koupel „Sedmero kvítí“ + chromoterapie + detoxikační zábal

Délka: 45 minut
Cena: 850,- Kč
Indikace:
 Vonná koupel v bylinném vývaru ze sedmi druhů léčivých bylinek, která působí na psychiku již svou opojnou vůní přírody. Sléz, mateřídouška, ibišek, heřmánek, třezalka, růže a měsíček patří k našim nejlepším léčivkám každá sama o sobě. Ale v této božské kombinaci přispívají k obnovení normálního stavu pokožky, tlumí zánětlivost a svědění, působí proti ekzémům, zejména atopickému a chrání sliznice. Podporuje psychickou vyrovnanost a propojuje nás s našimi dávnými přírodními kořeny. Koupel je doplněna bylinným nápojem, chromoterapií a následuje 20 minutový odpočinek v zábalu. Doporučujeme buď navečer před spaním nebo si pak jít ještě na hodinu na pokoj zdřímnout.
Kontraindikace: Akutní onemocnění.


Koupel v magnéziové soli s bylinným olejem + chromoterapie + zábal

Délka: 45 minut
Cena: 850,- Kč

Indikace: Očistná koupel, která doplní tělu minerály. Magnéziová sůl je skvělým pomocníkem při léčbě většiny kožních onemocnění, jakými jsou ichtyóza, psoriáza (lupénka), akné, chronické ekzémy a zánětlivá onemocnění kůže. Svou úlohu má i při léčbě revmatizmu, cévních a srdečních onemocněních, při zánětech a ženských problémech. Díky velmi vysokému obsahu minerálů jsou při koupeli z pokožky odstraňovány škodlivé látky, takže koupel má výrazný detoxikační účinek, zároveň kůži dezinfikuje a vysušuje. Magnézium (hořčík), obsažený v množství 109 mg/l soli, reguluje srdeční a svalovou činnost, chrání nervy a zabraňuje ukládání vápníku v ledvinách. Chromoterapie je léčba barevnou škálou světla, která se postupně mění tak, jak se přirozeně láme světelný paprsek a díky této plné světelné škále dochází k harmonizaci organismu. Barevný proud lze i zastavit na některé barvě, pokud na Vás dobře působí, a až se jí tělo nasytí, pokračovat v dalším světelném proudu barev.
Kontraindikace: Akutní onemocnění.


Pivní koupel se suchým zábalem

Délka: 45 minut
Cena: 1.100,- Kč
Indikace:
Úspěšná léčba lupénky, celulitis, akné. Výborná antistresová terapie. Mírně zvyšuje krevní tlak a povzbuzuje srdeční činnost. Podporuje regenerační schopnosti kůže, celkově zklidňuje dermatické projevy a psychickou disharmonii, zlepšuje oběh v periferiích. Vitamíny řady B, hojně obsažené v kulturách pivovarských kvasnic, významně vyživí, zvláční a zregenerují Vaši pokožku. Tyto živé kvasnice do koupele přidáváme čerstvé, donesené přímo z pivovaru. U nás se kromě kvasnic, chmele a dalších přísad do koupele přidává celý sud piva! Toto je rozdíl mezi skutečnou, účinnou pivní koupelí, kterou zažijete u nás, a pivní koupelí “á la atrakce”, kterou můžete pořídit zhruba za 300 korun, avšak s účinkem stejným, jako když si doma přilijete do koupele pár láhví piva. Součástí koupele je 0,3 l točeného piva Regent jako vnitřní léčba :o) Po koupeli následuje suchý zábal a ještě 20 minut odpočíváte na lehátku či v hamace, kdy v těle dobíhají účinné procesy. Po té je vhodné se 5 hodin nesprchovat a neumývat žádným mycím prostředkem, neboť kůže stále vstřebává ulpělé výživné látky.
Kontraindikace: Nevhodné pro osoby s vysokým krevním tlakem, po operacích srdce, těhotné ženy od 3 měsíců těhotenství a děti do 12 let.


Kleopatřina lázeň s ženšenovým nápojem

Délka: 45 minut
Cena: 1.100,- Kč
Indikace:
Tato koupel je v našem podání skutečně exkluzivní lázní a to pro její fantastické, vskutku královské složení! Obsahuje 1 kg voňavého čistého přírodního medu od českého včelaře, bez jakýchkoliv přidaných látek, dále několik litrů čerstvého, nepasterovaného mléka a smetany přímo z farmy a vyváženou, smyslnou směs přírodních certifikovaných bio olejů, která pohladí nejen Vaše tělo, ale i mysl. Koupel voní medem a oleji z květů tak, že její vůně, linoucí se z lazebny, přivábí v létě pokaždé při přípravě mnoho včel až dovnitř! Chemickou vůní by se zmást nedaly! Koupel má díky svému složení blahodárné účinky na pleť – med působí antisepticky, urychluje hojení drobných ranek na pleti, skvěle hydratuje a změkčuje pokožku. Mléko díky obsahu mléčného tuku, cukru a vitaminů skupiny B spolu s dalšími minerály bohatě vyživuje pokožku, napíná ji a vyhlazuje. Kombinace vůní z olejů Vás přenese do zcela jiných sfér! Pro dokonalou harmonii těla zvenku i zevnitř podáváme ke koupeli vedle sklenice vody i ženšenový nápoj s mateří kašičkou. Ženšen je východními kulturami považován za nejcennější bylinu, která rychle obnovuje životní energii a mateří kašičku produkují včely výhradně pro výživu královny-matky, která díky ní žije až 40x déle než ostatní včely! Tedy – vskutku královská koupel! Ideální v kombinaci s předcházející procedurou “Kartáčování a celotělový peeling”. Své tělo po hmatu nepoznáte Vy ani Váš partner!
Kontraindikace: Alergie na med. Upozornit na těhotenství – v tom případě se nesmí podávat ženšenový nápoj a je dobré konzultovat vhodnost koupele v nepasterovaném mléce s gynekologem.


Koupele pro 2 osoby

 

 

Romantická lázeň „Pánů z Růže”

Délka: 45 minut
Cena: 1.200,- Kč
Indikace:
Růže je nejvhodnější bylinou pro partnerské koupele. Má silné afrodiziakální účinky, opojnou vůni, díky které harmonizuje, ale působí také proti bolestem hlavy, depresím či nespavosti. Otevírá srdeční čakru. Jedná se o koupel v mořské soli s esencí z růží, růžovým olejem a okvětními lístky růží. Koupel je doplněna malou láhví sektu nebo vína dle výběru a je růžově podsvícená. Během koupele dochází díky soli k psychickému i fyzickému uvolnění, přirozené očistě těla, prokrvení a zvláčnění pokožky. Koupel následuje společný odpočinek v houpací síti hamaka pro dva.
Kontraindikace: Akutní onemocnění.


Tradiční lázeň z třeboňských blat

Délka: 45 minut
Cena: 1.100,- Kč
Indikace:
Rašelinová koupel se nejčastěji používá při problémech pohybového aparátu – při bolestech kloubů a svalů, revmatismu a artróze. Tento zázračný přírodní lék je však účinný též při mnoha kožních chorobách, jakými jsou např. akné, atopický ekzém nebo lupénka, jejichž projevy zklidňuje. Jemně pokožku očišťuje, odstraňuje z ní škodlivé látky a naopak jí dodává látky stimulující imunitní systém. Zmírňuje stavy napětí, únavy a stresu, zlepšuje prokrvení. Ke koupeli je podáván k doplnění tekutin posilující přírodní trnkový nápoj v bio kvalitě pro svůj příznivý vliv na látkovou výměnu a vysoký obsah vitamínu C. Koupel je zakončena suchým zábalem a 20 minutovým odpočinkem na lehátku, při němž probíhá pocení a dokončování procesu vylučování škodlivin z těla.
Kontraindikace: Těhotenství, akutní zánětlivé stavy, otevřená poranění kůže a krvácení, otoky, těžké oběhové poruchy a kardiologická onemocnění, přecitlivělost na teplo.


Bylinná koupel se solí + chromoterapie + detoxikační zábal

Délka: 45 minut
Cena: 1.100,- Kč
Indikace:
Léčivá síla soli je využívána již minimálně 5 tisíc let – o jejích skvělých účincích věděli již staří Egypťané i Řekové. Při koupeli dochází k osmotickému efektu, tzn. že se z těla vylučují škodlivé látky a naopak jsou pokožkou přijímány zpět cenné minerální látky obsažené v soli. Během koupele dochází k psychickému i fyzickému uvolnění, přirozené očistě těla, prokrvení a zvláčnění pokožky. Bylinná koupel působí podpůrně při onemocnění kůže, revmatizmu, bolestech svalů a kloubů, poúrazových a pooperačních stavech, poruchách spánku a mnohém dalším. V závislosti na bylince, kterou obsahuje, jsou její účinky navíc následující: Levandule – nejznámějším účinkem je snižování krevního tlaku, ale má také antiseptické účinky na kůži, čímž pomáhá při kožních problémech, dále pro své uklidňující účinky napomáhá při depresích, stresu, úzkostech a migrénách. Uvolňuje bolesti svalů a zlepšuje krevní oběh. Meduňka – tato bylina je přírodní sedativum, proto uspává, uklidňuje a zmírňuje stres, strach, deprese a úzkost. Používá se proti nespavosti. Má antibakteriální účinky, je vhodná pro mastnou a aknózní pleť, potlačuje pachy. Rozmarýn – je naopak bylinou povzbuzující, která aktivizuje a podporuje koncentraci. Zvyšuje krevní tlak, podporuje srdeční činnost, je zahřívací, prokrvuje a tlumí svalové bolesti. Má výraznou, svěží vůni a používá se při rýmě a nachlazení, dýchacích potížích a fyzické únavě.
Kontraindikace rozmarýnové koupele: vysoký krevní tlak, epilepsie, těhotenství a děti do 6 let. Měsíček s pomerančem – měsíček je jedna z nejvšestrannějších bylinek. Má omlazující účinky, na kůži působí změkčujícím a zvláčňujícím efektem, čistí pokožku, působí protizánětlivě, účinná proti zapařeninám i mykózám. Pomeranč má dále antidepresivní účinky, potlačuje strachy, nervozitu a nespavost, uvolňuje a osvěžuje. Působí na unavenou a povadlou pleť, hojí a zvláčňuje rozpraskanou kůži, podporuje regeneraci kožních buněk. Chromoterapie je léčba barevnou škálou světla, která se postupně mění tak, jak se přirozeně láme světelný paprsek a díky této plné světelné škále dochází k harmonizaci organismu. Barevný proud lze i zastavit na některé barvě, pokud na Vás dobře působí, a až se jí tělo nasytí, pokračovat v dalším světelném proudu barev. Po koupeli následuje suchý zábal a odpočinek na lůžku. Koupel je doplněna nápojem z přírodního březového sirupu v bio kvalitě, protože březová šťáva užívaná vnitřně má jedny z nejvyšších detoxikačních účinků ze všech bylin. Zároveň působí díky množství vitamínů, minerálních látek, flavonidů a aminokyselin jako “elixír mládí”.
Kontraindikace: Akutní onemocnění a u rozmarýnové koupele viz výše.


Koupel regenta Jakuba Krčína

Délka: 45 minut
Cena: 1.600,- Kč
Indikace:
Úspěšná léčba lupénky, celulitis, akné. Výborná antistresová terapie. Mírně zvyšuje krevní tlak a povzbuzuje srdeční činnost. Podporuje regenerační schopnosti kůže, celkově zklidňuje dermatické projevy a psychickou disharmonii, zlepšuje oběh v periferiích. Vitamíny řady B, hojně obsažené v kulturách pivovarských kvasnic, významně vyživí, zvláční a zregenerují Vaši pokožku. Tyto živé kvasnice do koupele přidáváme čerstvé, donesené přímo z pivovaru. U nás se kromě kvasnic, chmele a dalších přísad do koupele přidává celý sud piva! Toto je rozdíl mezi skutečnou, účinnou pivní koupelí, kterou zažijete u nás, a pivní koupelí “á la atrakce”, kterou můžete pořídit zhruba za 300 korun, avšak s účinkem stejným, jako když si doma přilijete do koupele pár láhví piva. Součástí koupele je 0,3 l piva Regent jako vnitřní léčba:o) Po koupeli následuje suchý zábal a ještě 20 minut odpočíváte na lehátku či v hamace, kdy v těle dobíhají účinné procesy. Po té je vhodné se 5 hodin nesprchovat a neumývat žádným mycím prostředkem, neboť kůže stále vstřebává ulpělé výživné látky.
Kontraindikace:Nevhodné pro osoby s vysokým krevním tlakem, po operacích srdce, těhotné ženy od 3 měsíců těhotenství a děti do 12 let.


Sauna

 

CENA:

1 hodina -  1 osoba / 2 osoby - 500 / 800 Kč
1,5 hodiny -  1 osoba / 2 osoby - 700 / 1.200 Kč

 

BIO SAUNA

Bio sauna je řešením pro všechny, kteří špatně snášejí extrémní teploty finské sauny nebo si je s ohledem na zdravotní stav či věk nemohou dovolit. Mnoho lidí, kteří tvrdí, že saunu nemají rádi, po vyzkoušení bio sauny objeví její kouzlo a otevřou se jim dveře do nádherného, magického světa saunování se všemi jeho blahodárnými účinky. V bio sauně je obvykle teplota mezi 60°C – 75°C a relativní vlhkost vzduchu je mezi 40 – 60 %. U nás se bio sauna, pokud si nepřejete jinak, nastavuje přibližně na 70°C s relativní vlhkostí cca 50 %. Sami si pak můžete regulovat, jakou teplotu na sebe necháte působit tím, že si buď lehnete na vyšší nebo nižší lavici. Rozdíl teplot mezi těmito 2 stupni je cca 15°C. Existuje názor, že v našich zeměpisných šířkách, kde nejsou tak extrémní zimy, jako ve Finsku, je bio sauna se svou nižší teplotou a vyšší vlhkostí pro naše těla vhodnější. Nejdůležitější je však individuální zkušenost a priority každého jedince.


FINSKÁ SAUNA

Finská sauna je suchá sauna s teplotou přibližně v rozmezí 85°C – 100°C, ale s velice nízkou relativní vlhkostí od 0 do 10 %. Lidské tělo je schopno snášet i extrémně vysoké teploty (až 130°C), ale pouze za předpokladu absolutně suchého vzduchu, jinak dojde k opaření. Obecně – čím vyšší vlhkost, tím musí být nižší teplota. U nás předehříváme finskou saunu v rozmezí mezi 90°C – 95°C s relativní vlhkostí cca 5 %, na recepci je možné domluvit si předem teplotu na přání. Rozdíl teplot mezi 1. a 2. stupněm lavic je ve finské sauně přibližně 15°C – 20°C.


Pozitivní účinky sauny:

 • očista a uvolnění těla i ducha
 • čisticí účinky na pleť (při pravidelném saunování není třeba navštěvovat kosmetiku, pleť se čistí sama)
 • odolnost vůči virózám a nachlazení – pravidelným saunováním se významně zvyšuje imunita (hladina imunitních globulinů zůstává zvýšena po dobu 6 – 10 dnů), pravidelná návštěva 1x týdně tak zajišťuje imunitu po celý rok, zvláště proti respiračním chorobám
 • dochází ke zvýšení beta-endorfinů a dopaminu (mozkových “hormonů blaha”)
 • vyloučení soli z těla (dnes dostáváme do těla příliš mnoho kuchyňské soli)
 • vysoká teplota vede k roztažení průdušinek, čímž dochází k úlevě u alergiků a astmatiků
 • střídání horka s prudkým ochlazením vede k rozšíření a prudkému zúžení cév, čímž je trénován a posilován kardiovaskulární systém

Kontraindikace saunování (zákaz vstupu):

 • jakýkoliv zánět (zánět zubů, močového měchýře, žil, vnitřních orgánů…)
 • těžké formy srdeční nedostatečnosti
 • vysoký krevní tlak s postižením ledvin, krevní tlak od 160/90 výše
 • těžké psychické choroby, psychiatrický pacient
 • otevřené rány
 • nakažlivá kožní onemocnění (plísně, bradavice na chodidlech…)
 • krvácivé stavy
 • horečnatá onemocnění
 • zhoubné nádory a onkologický pacient do 5 let od vyléčení
 • tuberkulóza
 • epilepsie
 • těhotenství 1. – 3. měsíc, 7. – 9. měsíc
 • jakákoliv akutní onemocnění

Kdy do sauny raději nechodit:

 • po příliš vydatném jídle (přejedení)
 • zcela hladoví
 • bezprostředně po ZNAČNÉ tělesné námaze (počkat v rozmezí min. 2 hodiny až do druhé dne, podle míry fyzického přetížení)
 • po ZNAČNÉM psychickém vypětí (naopak při běžném stresu je sauna vynikající prostředek úlevy)
 • v podnapilém stavu (alkohol je při saunování nebezpečný

Magic Floating


CENA:

1 hodina -  1 osoba / 2 osoby - 500 / 900 Kč
1,5 hodiny -  1 osoba / 2 osoby - 750 / 1.300 Kč

MAGIC FLOATING

Magic Floating v překladu znamená „kouzelné (magické) plutí (nadnášení)“. A to také v našem bazénu Magic Floating můžete zažít! Jedná se o speciální relaxační bazén se slanou vodou z Mrtvého moře, do kterého se pohodlně vejdou dvě dospělé osoby, které se společně pohupují a „vznášejí“ na hladině. Tato procedura je hluboce relaxačním zážitkem. Je při ní potřeba se maximálně uvolnit, položit se volně na hladinu s důvěrou, že mě unese. Uši jsou přitom ponořeny pod vodu, zatímco obličej zůstane nad hladinou. Voda naprosto izoluje okolní zvuky, takže se můžete zcela oddat jen uklidňujícímu zpěvu delfínů pod hladinou či relaxační hudbě, kterou uslyšíte pouze pod vodou. Tělo Vám při tom hladí léčivá voda o teplotě 36°C, nasycená nejen solí, ale také velkou spoustou minerálů z Mrtvého moře, které mají blahodárný účinek na pokožku. Pokud otevřete oči, můžete na stropě sledovat měnící se barevné mandaly, které jsou vytvořeny a v přesném sledu sestaveny k harmonizaci čaker a tím i celého těla.

Vynoříte - li se nad hladinu, uslyšíte zpěv ptáků či tajemné zvuky džungle. Zkrátka i nad hladinou jste v dokonalé iluzi přírody. I když nejde jen o iluzi: jednu ze stěn tvoří zelená zahrad, vešker&e

Novinky

Nové interiéry restaurace

Připravili jsme pro vás nové, útulnější prostory restaurace.

Nové interiéry restaurace Bílý jednorožec Třeboň

Věříme, že se vám budou líbit...

Léto 2024 v Třeboni

Vyberte si svou dovolenou podle termínu akce

kulturní akce v Třeboni

Léto začíná a my vás chceme srdečně pozvat na krátký či delší pobyt k nám, do wellness hotelu Bílý jednorožec do Třeboně.

Vstupte do 13. komnaty

...objevujte nové a nepoznané

Nově jsme pro Vás připravili exkluzivní apartmán, který svým zázemím, vybavením a atmosférou nabízí strávení jedinečných chvil ve dvou.

Tip na dárek

Věnujte pobyt či večeři jako dárek

wellness pobyt jako dárek

Když nevíte, co věnovat k narozeninám, jako Svatební dar, k Vánocům či k jiné příležitosti, věnujte poukaz na wellness pobyt.

NÁŠ TIP: na relax pro páry

Dopřejte si pár dní odpočinku ve dvou...

Připravili jsme pro Vás několik balíčku, které jsou sestavené z různých typů masáží, koupelí a dalších procedur tak, aby výsledek byl co nejdokonalejší!

Péče jako v lázních

Pobyt téměř pro každého

wellness Třeboň hotel

V naší welness lazebně o Vás budeme pečovat tak, jako byste byli opravdu v lázních.

Naše ocenění

mapy.cz
tripadvisor
hotelstars.cz
guru restaurant
Kudy z nudy

Rezervujte si vaši nezapomenutelnou dovolenou

map
Bílý jednorožec
Žižkovo náměstí 46, Třeboň
voucher

Překvapte své blízké poukazem na skvělý gurmánský zážitek v naší restauraci

Poznejte, jak chutná zdravá domácí kuchyně z tradičních třeboňských a čerstvých surovin.

Přijďte ochutnat jídelníček, který je pojat neotřele, vkusně, odlehčeně a hlavně velmi chutně. Naším krédem je čerstvost a maxinální využití lokálních a faremních produktů.

Poukaz zakoupíte v restauraci a na recepci hotelu.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout