Ubytování Třeboň - Wellness Hotel Bílý jednorožec

Prozkoumejte Třeboň a okolí, navštivte nejvyhledávanější památky v ČR

Zoologické zahrady patří k vyhledávaným místům pro strávení volného času, jako ideální tip na výlet pro celou rodinu. V posledních letech v okolí Třeboně vzniklo několi zajímavých zoo zahrad a parků.

 

 

ZOO Ohrada - Hluboká nad Vltavou

ZOO OHRADA Hluboká nad Vltavou najdete nedaleko Českých Budějovice, nedalo zámku Hluboká nad Vltavou a téměř vedle loveckého zámku. Cca do 30 min. jízdy autem od našeho hotelu v Třeboni.

V zoo chovají zvířata žijící v ČR. Navštívit můžete zajímavé expozice Austrálie, Ameriky a Afriky, kde najdete vodní ptáky, plameňáky, vydry říční, australskpi fauna, psouni. V zahradě si dále můžete prohlédnout až 256 druhů zvířat ve více než 2 000 exemplářích.

ZOO je otevřená po celý rok, k dispozici je velké parkoviště a uvnitř najdete několi míst s občerstvením a posezením.

 

Pokud se vydáte navštívit tuto lokalitu, nesmíte minout návštěvu zámku Hluboká. Prohlédnout si můžete celkem 5 prohlídkových tras. Zámek je otevřený celoročně i v zimních měsících. Aktuální návštěvní hodiny najdete na www.zamek-hluboka.eu

Zámek patří k nejkrásnějším zámkům u nás v Česku. Zámek je velmi oblíbený pro pořádání svateb. Součástí zámku je i Alšova jihočeská galerie, která spravuje sbírku soch a obrazů holandských a vlámských malířů 17. a 18. století.

 

Další přírodní zajímavost města a je zámecký park. Tento park je velmi rozlehlý a jeho severní okraj sahá až k zámku. Dnešní podoba parku je ze 40. let 19. století. V těsné blízkosti zámku je udržovaná zahrada s pravidelnými partery, které vyplňují stromy a keře. Na okrasnou zahradu se napojuje přírodně krajinářský park, který je označován jako největší a nejkrásnější svého druhu u nás. V oblasti parku spolu rostou jak domácí stromy tak i bohatý výběr cizokrajných dřevin.

 

Na Hluboké (u jižního okraje města, u Munického rybníka a také u obce Opatovice) můžete také vidět staré a velmi pěkné dubové aleje. Tyto dubové aleje jsou na některých místech doplněny lípami, jasany a jilmy.

Co dalšího můžete v okolí Hluboké navštívit?

  • Lovecký zámeček Ohrada
  • Zimní stadion Hluboká nad Vltavou (samozřejmě v zimních měsících)
  • Vyhlídkové plavby po Vltavě (Loď Oliver vyplouvá pravidelně dle jízdního řádu z přístaviště Hluboká nad Vltavou - Hamry)
  • Munický rybník  - nachází se jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.

Za návštěvu určitě stojí relaxační a sportovní park. Naleznete zde unikátní stavby jako je obří dětský dřevěný hrad (12,5 m x 12,5 m), různé prolézačky, skluzavky, lezecké stěny, vstupní bránu s posezením a dalšími atrakcemi – jako nafukovací skákací bublinu nebo vodní atrakci. Za poplatek je možné navštívit lanové centrum, adventure minigolf, nebo si zahrát plážový volejbal.

 


 

ZOO Dvorec u Borovan - park exotických zvířat

Soukromý park exotických zvířat najdete na Třeboňsku, mezi Borovany a Trhovými Sviny. Leží mezi Třeboňskem a Novohradskem.

Zoo chová zvířata převážně z afrického kontinentu. Najdete zde několik výběhů pro velké kočky, primáty, medvěda brtníka a pro kopytnatce. Kolekce zvířat se rozrostla o vzácné tygry indické, levharty skvrnité, lemury, velblouda dvouhrbého a další zajímavá zvířata, mezi které patří i mizející – prase mangalica, ovce quessanská, ovce cápová. Najdete zde skupinu lvů, které se daří pravidelně rozmnožovat, levharty, hrocha, šimpanze, paviány, želvy, pakoně, antilopy losí, přímorožce, watusi, africké ptactvo, kaloně a další africká zvířata.

Probíhají zde komentované prohlídky s krmením zvěře, které provází většinou nadšený majitel Zoo parku.

V celém areálu jsou bezbariérové chodníčky a k dispozici je parkoviště a občerstvení. Konají se zde i akce pro děti, oslavy a slavnosti.

 


 

Zoopark Na Hrádečku

Soukromá zoologická zahrada s více než 130 druhy zvířat na rozloze 10 ha. (lemury, hyeny, lvy, pumy, kolekci 11 druhů "šípových žab", kotuly, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další...)

Každý den můžete využít komentované prohlídky s krmením. Krásné jsou i noční komentované prohlídky, které díky večerní obloze získávají úplně jinou atmosféru. Na závěr prohlídky opékaní buřtů pod kulisou zvuků usínající a zároveň probouzející se zoo.  Noční prohlídky se konají v letních měsících. Komentované prohlídky probíhají v měsících červenec a srpen denně od 10 a od 14 hodin.

V areálu je k dispozici občerstvení se zázemím pro děti.

Zoo otevřena od dubna 2021, OTEVŘENO DENNĚ vč. svátků 9:00 -18:00.

 

Zoo najdete mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce.


 

Safari Resort Hluboká u Borovan

Jedinečný resort rozprostírající se na ploše 3500 m², který nabízí zábavu pro celou rodinu s dětmi a nejen pro ně. Safari resort chová více než 230 zvířat (25 druhů) v jejich přirozeném prostředí (kozy, koně, daňci, jeleni či exotické druhy jako velbloudi, lamy nebo klokani).

Safari park nabízí projížďku resortem na terénních vozech, přímo do obory mezi zvířata! Offroad vyjížďka je k dispozici každý den a je třeba si ji předem rezervovat. V Safari parku můžete podniknout několik krátkých procházek.

 

Součástí resortu je velké hřiště pro děti s originálními prvky, najdete zde rychlou lanovku, obří nafukovací trampolína, pirátskou loď a prolézačky ve tvaru velryby a velblouda.

Kousek od parkoviště se nachází Bike centrum – pump track, který patří k nejdelší v ČR, a trať s překážkami, kde si můžete vyzkoušet různé přírodní terény, nebo např. „houpačku“.

 

Vstup do areálu je zcela zdarma. Zpoplatněné jsou pouze zážitky (Offroad Safari, jízda na zvířátkách a apod). Parkování je zdarma.

Najdete zde také restauraci.

Resort najdete v Hluboké u Borovan, necelých 24 km od Třeboně.

 

 

Na recepci hotelu Bílý jednorožec Vám rádi poradíme, zeptejte se nás.

Novinky

Advent v Třeboni

Přijeďte si k nám opravdu odpočinout...

advent v Třeboni

Adventní doba patří k nejhezčím obdobím v roce. I u nás v hotelu Bílý jednorožec je to velmi znát.

Hosté si užívají předvánoční náladu a troufáme si říci, že u nás dokáží zpomalit a opravdu odpočívat.

Kulturní akce v Třeboni 2023

Vyberte si svou dovolenou podle termínu akce

kulturní akce v Třeboni

K dovolené v Třeboni patří zábava. Díky poloze našeho hotelu máte kulturu na dosah ruky...

Vstupte do 13. komnaty

...objevujte nové a nepoznané

Nově jsme pro Vás připravili exkluzivní apartmán, který svým zázemím, vybavením a atmosférou nabízí strávení jedinečných chvil ve dvou.

Tip na dárek

Věnujte pobyt či večeři jako dárek

wellness pobyt jako dárek

Když nevíte, co věnovat k narozeninám, jako Svatební dar, k Vánocům či k jiné příležitosti, věnujte poukaz na wellness pobyt.

NÁŠ TIP: na relax pro páry

Dopřejte si pár dní odpočinku ve dvou...

Připravili jsme pro Vás několik balíčku, které jsou sestavené z různých typů masáží, koupelí a dalších procedur tak, aby výsledek byl co nejdokonalejší!

Péče jako v lázních

Pobyt téměř pro každého

wellness Třeboň hotel

V naší welness lazebně o Vás budeme pečovat tak, jako byste byli opravdu v lázních.

Naše ocenění

tripadvisor
hotelstars.cz
grant restaurant
guru restaurant
Kudy z nudy

Rezervujte si vaši nezapomenutelnou dovolenou

map
Bílý jednorožec
Žižkovo náměstí 46, Třeboň
voucher

Překvapte své blízké poukazem na skvělý gurmánský zážitek v naší restauraci

Poznejte, jak chutná zdravá domácí kuchyně z tradičních třeboňských a čerstvých surovin.

Přijďte ochutnat jídelníček, který je pojat neotřele, vkusně, odlehčeně a hlavně velmi chutně. Naším krédem je čerstvost a maxinální využití lokálních a faremních produktů.

Poukaz zakoupíte v restauraci a na recepci hotelu.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout