Ubytování Třeboň - Wellness Hotel Bílý jednorožec

Prozkoumejte Třeboň a okolí, navštivte nejvyhledávanější památky Třeboňska

Historické památky v Třeboni

Státní zámek Třeboň

Zámek Třeboň nedaleko penzionu Bílý jednorožecTřeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Uvnitř zámku se nachází více než 100 obytných místností. Ve velké části zámku se tak nachází Státní oblastní archiv.

Jak jsme na našich stránkách již zmiňovali, vstup do zámeckého nádvoří je vzdálený jen 100 metrů od našeho hotelu. Večer je zámek krásně osvětlen, což přímo vybízí k romantickým procházkám třeba po dobré večeři v naší restauraci Bílý jednorožec.

Třeboňský zámek je hojně využíván pro různé kulturní události (koncerty, výstavy, divadelní a taneční vystoupení, apod.) a svatební obřady. Pokud si tedy vyberete Třeboňský zámek pro svůj svatební obřad, nabízíme Vám možnost uspořádat svatební oběd v naší restauraci.

 

Zámek je otevřený veřejnosti a můžete navštívit 3 prohlídkové trasy:

  • Rožmberské renesanční interiéry
  • Soukromá schwarzenberská apartmá
  • Konírna, psí kuchyně a kasematy

Návštěvní dobu zámku

Historie zámku sahá do druhé poloviny 14. století. Zámek pak vlastnilo několik majitelů, z nichž byl asi nejznámější rod Rožmberků. Každý z majitelů pak různými úpravami přispěl k současné podobě zámku.

 

Za historickou budovou zámku se rozprostírá krásný zámecký park, který v roce 2020 prošel renovací. V zámeckém parku můžete relaxovat v různých zákoutích pod korunami vzácných stromů, které sem byly vysazeny již při jeho vzniku v roce 1804. V té době byl park založen v anglickém stylu. Podoba parku se dle dochovaných materiálů příliš neliší od současného stavu.

V zámeckém parku můžete navštívit Dům přírody - Expozici Třeboňsko, krajina a lidé.  V této zajímavé expozici, určené všem věkovým kategoriím, můžete nahlédnout do historie přírody a krajiny Třeboňska a vyzkoušet zábavně-naučné aktivity. Na jeho vchod Vás upozorní jezírko s dřevěným vodním prvkem "Stará a Nová řeka".

Provozní doba se během roku mění, v zimě je otevřeno jen dva dny v týdnu, ale v letních měsících můžete expozici navštívit každý den kromě pondělí.

 


 

Schwarzenberská hrobka

Kapli rodu Schwarzenbergů najdete na okraji rybníka Svět. Krásnou procházkou po hrázi rybníka Svět (cca 15 minut od našeho ubytování), dorazíte k parku a Schwarzenberské hrobce.

návštěvní hodiny

Zajímavostí hrobky je její umístění, nachází se pod hladinou rybníka Svět, a proto je kolem ní vzduchový kanál široký 60 cm a hluboký 2 m. Pod vstupem do kaple se nachází samotná hrobka, v níž je uloženo 26 rakví.

V létě jsou v kapli pořádány večerní koncerty a pěvecká vystoupení.

 


 

Dům Štěpánka Netolického

Dům je pojmenován po svém majiteli, rybníkáři Josefu Štěpánku Netolickém, který zde žil. Dům má gotické základy. Dům v průběhu staletí prošel nejůrznějšími úpravami. V roce 2015 byl dům kompletně rekonstruován a bylo v něm umístěno Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví se stálou interaktivní expozicí věnovanou rybníkářství a především osobnosti a dílu Štěpánka Netolického.

Součástí výstavy je také interaktivní vodní model: do dlažby dvorku jsou zapuštěny malé nádrže představující rybniční soustavu a kanálek symbolizující Zlatou stoku, pomocí hrazení si pak můžete vyzkoušet nastavení průtoku vody modelovou Zlatou stokou a jednotlivými rybníky. Dům nabízí také jedinečné galerijní prostory, konají se zde přednášky, tvůrčí dílny, workshopy a různé kulturní akce.

otevírací doba expozice

 


 

Kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí

Kostel najdete poblíž hlavního třeboňského Masarykova náměstí, v Husově ulici (cca 300 metrů od našeho hotelu). Má 56 m vysokou věž, která dominuje souboru budov někdejšího augustiniánského kláštera. Byl založen v době gotické, v roce 1280.

Zajímavosti kostela: je spojen se Zámkem až k Masarykovu náměstí "Dlouhou chodbou", uvnitř se nachází kopie gotické sochy třeboňské Madony z roku 1400.

Kostel slouží v současné době jako hlavní kostel třeboňského děkanátu církve Římskokatolické. Mše se konají denně kromě pondělí. Kostel má výbornou akustiku, a proto se zde občas konají koncerty významných pěvců.

Prohlídky s výkladem pro veřejnost se konají denně v 15. hod. (kromě neděle). Více informací na webu trebon.farnost.cz

 


 

Pivovar Regent

Pivovar Regent se nachází, stejně jako náš hotel, v historickém centru města. Z některých pokojů našeho hotelu můžete vyhlížet na historické budovy komplexu pivovaru.

Pivovar aktivně vaří pivo pod obchodní značkou Bohemia Regent, které můžete ochutnat i v naší restauraci Bílý jednorožec.

Pivovar Třeboň byl založen v roce 1379. Na nádvoří knížecího pivovaru byla v roce 2013 obnovena rozměrná kamenná „pivní kašna“. Na přelomu léta každoročně pivovar pořádá pivní slavnosti.

Stejně jako všechny zajímavé památky v Třeboni, můžete navštívit i pivovar s ochutnávkou několika druhů piv a pivního chleba: celoročně.

časy prohlídek

 

Novinky

Výlovy rybníků na Třeboňsku 2023

Výlov rybníka Rožmberk - 13. až 15. října 2023

Přijměte naše pozvání do Třeboně, do krajiny rybníků, na tradiční podzimní výlovy.

Přijeďte v období podzimu na pohodový wellness pobyt a užijte si krásné, někdy i sychravé podzimní období.

Kulturní akce v Třeboni 2023

Vyberte si svou dovolenou podle termínu akce

kulturní akce v Třeboni

K dovolené v Třeboni patří zábava. Díky poloze našeho hotelu máte kulturu na dosah ruky...

Vstupte do 13. komnaty

...objevujte nové a nepoznané

Nově jsme pro Vás připravili exkluzivní apartmán, který svým zázemím, vybavením a atmosférou nabízí strávení jedinečných chvil ve dvou.

Tip na dárek

Věnujte pobyt či večeři jako dárek

wellness pobyt jako dárek

Když nevíte, co věnovat k narozeninám, jako Svatební dar, k Vánocům či k jiné příležitosti, věnujte poukaz na wellness pobyt.

NÁŠ TIP: na relax pro páry

Dopřejte si pár dní odpočinku ve dvou...

Připravili jsme pro Vás několik balíčku, které jsou sestavené z různých typů masáží, koupelí a dalších procedur tak, aby výsledek byl co nejdokonalejší!

Péče jako v lázních

Pobyt téměř pro každého

wellness Třeboň hotel

V naší welness lazebně o Vás budeme pečovat tak, jako byste byli opravdu v lázních.

Naše ocenění

tripadvisor
hotelstars.cz
grant restaurant
guru restaurant
Kudy z nudy

Rezervujte si vaši nezapomenutelnou dovolenou

map
Bílý jednorožec
Žižkovo náměstí 46, Třeboň
voucher

Překvapte své blízké poukazem na skvělý gurmánský zážitek v naší restauraci

Poznejte, jak chutná zdravá domácí kuchyně z tradičních třeboňských a čerstvých surovin.

Přijďte ochutnat jídelníček, který je pojat neotřele, vkusně, odlehčeně a hlavně velmi chutně. Naším krédem je čerstvost a maxinální využití lokálních a faremních produktů.

Poukaz zakoupíte v restauraci a na recepci hotelu.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout